Sprężarki i kompresory Milwaukee

Sprężarki i kompresory, to kolejna kategoria produktów od marki Milwaukee, jaką możemy zaoferować. Proponowane przez nas modele wyróżnia nie tylko wysokiej jakości wykonanie, ale także sprawność działania połączona z wysoką wydajnością i niezawodnością na lata. Oferujemy profesjonalne sprężarki powietrza znajdujące zastosowanie w branżach przemysłowych oraz warsztatach, a także kompresory idealne do użytku prywatnego. Sam zdecyduj, które urządzenie spełni Twoje oczekiwania i złóż zamówienie z bezpieczną dostawą pod wskazany adres. 

Sprężarki powietrza i kompresory - zastosowanie

Sprężarki powietrza to dość powszechnie wykorzystywane urządzenia, zarówno w branżach motoryzacyjnych, jak i przemysłowych. Mogą być także z powodzeniem wykorzystywane do użytku prywatnego, np. do pompowania opon w samochodzie, dętki w rowerze, czy dmuchanych zabawek.

Sprężarki powietrza i kompresory - zasada działania

Wbrew powszechnemu przekonaniu sprężarka i kompresor, nie jest jednym i tym samym urządzeniem. Dla uproszczenia każdy kompresor jest sprężarką, jednak nie każda sprężarka jest kompresorem. Warto zatem przed wyborem danego urządzenia zapoznać się z zasadą działania obu tych urządzeń. 

Zasada działania sprężarek akumulatorowych polega na podwyższaniu ciśnienia gazu poprzez zasysanie podanego ciśnienia. Następnie na skutek procesu sprężania, jest ono kolejno podwyższane do wymaganych parametrów. W trakcie tego procesu wydzielana jest duża ilość ciepła, które powinno być stopniowo schładzane przez chłodnice olejowo-powietrzne, montowane w urządzeniach. Ze względu na szeroki zakres działania sprężarki możemy podzielić ze względu na stosunek sprężonego powietrza:

  • wentylatory
  • dmuchawy
  • kompresory.

Kompresor jest z kolei rodzajem sprężarki, za którego pomocą można uzyskać powietrze pod dużym ciśnieniem. Średni zakres ciśnienia kompresorów wynosi 6–10 barów. Zależy to jednak od jego rodzaju.

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.