Sedniki

Do szybkiego i wygodnego wiercenia otworów w drewnie polecamy wiertła sedniki od renomowanej marki Milwaukee. Ich doskonałe ukształtowanie ostrzy umożliwia wykonywanie odpowiednio gładkich, precyzyjnych otworów, dzięki czemu spełniają one wysokie wymagania profesjonalistów. Te modele świetnie nadają się do wiercenia w każdym naturalnym drewnie — zarówno miękkim, jak i twardym. 

Sedniki Milwaukee — profesjonalne wiertła do drewna

Zdecyduj czy chcesz zaopatrzyć się w jedno pojedyncze wiertło sednik, czy wybrać zestaw zawierający kilka różnych wierteł. 

Wiertła sedniki Milwaukee i ich wszechstronne zastosowanie

Wiertła do drewna, tzw. sedniki przeznaczone są wiercenia otworów przelotowych lub nieprzelotowych o stosunkowo dużej dokładności i małej głębokości. Z ich pomocą można z powodzeniem wykonywać otwory o kształtach podobnych do okręgu, w tym również otwory częściowe na krawędziach elementu drewnianego. Wybór tych wierteł będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które na co dzień zajmują się stolarką drzwiową, okienną, a także inną obróbką elementów drewnianych. 

Wiertła sedniki — budowa

Sednik to rodzaj wiertła do drewna, które składa się z dwóch podstawowych elementów: okrągłej głowicy wiercącej o dużej średnicy oraz walcowego uchwytu, służącego do prawidłowego osadzenia wiertła w wiertarce. Głowica duża wyposażona jest w ostrze centrujące oraz dwa ostrza tnące, za których pomocą wykonuje się otwory w drewnie. Każde nasze wiertło sednik posiada również duże otwory służące do odprowadzania wiórów powstających w procesie wiercenia. Takie rozwiązanie zwiększa nie tylko widoczność operatora, ale także optymalizuje posuw, sprawiając tym samym, że praca przebiega bardzo sprawnie i szybko.

Nasza strona wykorzystuje pliki Cookies. Korzystając z naszej witryny wyrażasz zgodę na ich zapis lub przechowywanie. Akceptuję politykę prywatności i wykorzystania plików Cookies.